slider

Doświadczeni geodeci z Krakowa

GEO-ZENIT to czołowa firma geodezyjna w Krakowie i powiatach z nim sąsiadujących. Świadczymy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz urzędów. Nasi geodeci zajmują się między innymi:

  • pomiarami do celów projektowych,
  • tyczeniem i inwentaryzacją powykonawczą obiektów naziemnych, nadziemnych oraz urządzeń infrastruktury technicznej,
  • przygotowaniem materiałów do celów prawnych.

Na rynku działamy od 20 lat. W tym czasie z naszych usług niejednokrotnie korzystali architekci, projektanci, firmy budowlane, deweloperzy, a także MPWiK, Zakład Gazowniczy oraz TAURON Dystrybucja S.A.
Firma Geodezyjna GEO-ZENIT Krzysztof Chlebda Kraków

Współpraca

Poznaj etapy pracy geodetów

Zawsze w elastyczny sposób podchodzimy do każdego zlecenia. Bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby oraz specyfikę prac, które musimy wykonać. Możemy jednak wyróżnić kilka stałych etapów naszych działań.  Aby naświetlić, jak wygląda współpraca z geodetami, poniżej przedstawiamy jej  przykładowy zarys.

Krok I – Kontakt, wycena zlecenia, podpisanie umowy

Możliwy jest drogą telefoniczną, mailową lub też osobiście w biurze naszej firmy geodezyjnej
w Krakowie. Na tym etapie klient określa swoje potrzeby i wymagania oraz zakres zlecenia.
Po akceptacji wyceny podpisujemy umowę.

Krok II – Kompletowanie potrzebnych dokumentów

W odpowiednich urzędach kompletujemy wszelką potrzebną dokumentację geodezyjną. Urzędnicy  najpóźniej w następnym dniu po otrzymaniu zgłoszenia od geodety muszą  potwierdzić przyjęcia zgłoszenia o pracach geodezyjnych. W przeciągu 10 dni roboczych od daty potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia wydają dokumenty niezbędne do rozpoczęcia określonych prac geodezyjnych, np. mapę zasadniczą, mapę ewidencyjną, wypisy oraz materiały w formie numerycznej.

Uwaga! Zdarza się, że geodeta nie jest w stanie załatwić osobiście wszystkich koniecznych dokumentów. W niektórych sprawach zleceniodawca musi sam udać się do określonego urzędu lub udostępnić dokumenty, które posiada.

Krok III – Praca w terenie

We wcześniej uzgodnionym terminie na miejsce prac zostaje wysłana doświadczona ekipa pomiarowa składająca się z kilku geodetów. W niektórych przypadkach na miejscu pomiarów konieczna jest obecność zleceniodawcy, a nawet sąsiadów (przy czynnościach prawnych).

Krok IV – Prace kameralne (biurowe)

W tym czasie składamy tzw. operaty, czyli komplet dokumentów: zarówno urzędowych,
jak i wykonanych przez geodetów szkiców polowych, map numerycznych etc.

Krok V –  Złożenie dokumentów do urzędu i ich weryfikacja

Po złożeniu pełnej dokumentacji w urzędzie następuje jej kontrola techniczna oraz wprowadzane są do systemu zmiany, które nastąpiły w terenie. Jeżeli dokumentacja jest zgodna z obowiązującym prawem, zostaje oficjalnie zatwierdzona. Na wszystkie czynności weryfikacyjne urząd ma 9 dni roboczych.

Krok VI – Przekazanie dokumentów zleceniodawcy

Upoważniona przez nas osoba odbiera komplet dokumentów z urzędu. Jeśli zajdzie taka potrzeba możemy dostarczyć dokumentację do domu klienta. Za wykonane zlecenie możemy wystawić zarówno fakturę VAT, jak i druk KP.

Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania odnośnie naszej pracy, skontaktuj się z nami. Chętnie wyjaśnimy wszystkie kwestie związane z geodezją.

Aktualności

21
12.2018
Czytaj dalej

STRONA_NET2018